STREFY TEATRU 

II edycja

 

Przegląd grup teatralnych kilku miast województwa mazowieckiego spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności i wywołał wiele dyskusji na temat różnorodnych form teatralnych. Młodzieżowy Dom Kultury poznał możliwości zdolnych twórców ruchu amatorskiego. Cieszy nas uznanie władz powiatu oraz nauczycieli, którzy widzą w przeglądzie możliwość edukacji teatralnej młodzieży.

Dziewięć spektakli z ubiegłego sezonu na pewno przybliżyło różne formy teatralne ale i różne sposoby ich pokazywania. Chcemy w tym sezonie utrzymać taki sam rytm przedstawień, prezentując je raz w miesiącu w soboty o godz.16-tej.

 

                         

 

STREFY TEATRU

 

    II edycja

 

W programie na rok 2015 zostały ujęte następujące realizacje:

19 września – Aleksander Gelman „Ławeczka” – teatr NOK Nadarzyn. Spektakl oparty na tekście rosyjskiego autora – liryczny ale i tragikomiczny ukazuje chęci każdego człowieka do samorealizacji, miłości i uznania. Wymaga od wykonawców wysokiej znajomości sztuki aktorskiej w prezentowaniu prawdy. Witamy w Pruszkowie zespół z Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury.

10 października „ Speed dating” wg „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry w reż.Anny Rakoczy – teatr Argonauci z Domu Kultury Arsus z Warszawy. Grupa prezentowała się w poprzednim sezonie pokazując duże umiejętności realizacyjne tekstów trudnych. Teraz oczekujemy arcywspółczesnego spojrzenia na problemy życiowe młodych na klasycznym tekście Aleksandra hr. Fredry.

14 listopada  - „Najżałośniejsza komedia o wielce okrutnej śmierci Pirama i Tyzbe” wg „Snu nocy letniej” W. Szekspira  w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka w reżyserii Ewy Kłujszo z Ośrodka Kultury w Piasecznie. W poprzedniej edycji oglądaliśmy w wykonaniu tej grupy „Poskromienie złośnicy” W.Szkspira. Spektakl bardzo się podobał i zdobył ogromne powodzenie.  Reżyserka powraca Szekspirem, na pewno dowcipnym, pełnym odniesień do współczesności, a w dodatku z genialnym tłumaczeniem.

12 grudnia„Damy i huzary” Aleksandra hr.Fredry w reż. Ryszarda Jakubisiaka w wykonaniu teatru Parabuch z Warszawy. Zespół bardzo dobrze znany naszym widzom z kilku ciekawych realizacji. W okresie przedświątecznym na pewno zadowoli nas powrót do klasyki polskiej ze szczyptą humoru i tradycji polskiej. O przedstawieniach w roku 2016 powiadomimy w miesiącu grudniu 2015.  Dziękujemy Zarządowi Powiatu Pruszkowskiego za finansowe wsparcie naszych inicjatyw, a przede wszystkim za życzliwe spojrzenie na nasze edukacyjne działania. Życzymy widzom wspaniałych, artystycznych przeżyć.

Dyrektor MDK

Danuta Parys