rzeźba

środa grupa I 18:00 - 19:30
  grupa II 19:30 - 21:00
 czwartek grupa I

15:15 - 16:00

  grupa II

16:00 - 17:30

 

 

Zapisy w trakcie zajęć u instruktora.

 Konsultacje, korekty, prezentacje.

Przygotowanie  do egzaminów do szkół i uczelni plastycznych.

Warsztaty z rzeźby  przeznaczone dla dzieci od lat 6 i młodzieży w różnych grupach wiekowych odbywają się raz w tygodniu -  1,5 godziny zegarowej dla każdej z grup. Dla młodzieży starszej i dorosłych warsztaty trwają 3 godziny zegarowe. Pracownia dysponuje materiałami i narzędziami rzeźbiarskimi w tym różne rodzaje gliny,  szkliwa  oraz piec do wypalania ceramiki.

Prace powstałe w trakcie warsztatów rzeźbiarskich są prezentowane w galerii dla dzieci i młodzieży  GMEREK    i w galerii dla dorosłych na terenie MDK oraz w trakcie powiatowych wydarzeń  kulturalnych oraz na stronie internetowej.    

Rzeźba jako jedna z dziedzin plastyki  jest ciekawą formą aktywności artystycznej pozwalającej na kontakt z naturalnym tworzywem m.in. gliną, która łatwo i kreatywnie daję się kształtować. Praca z gliną pozytywnie oddziałuje  na harmonijny rozwój dzieci i młodzieży – poprawy sprawności i zdolności manualnych /łatwe i estetyczne pismo/, uczy skupienia i cierpliwości, wspiera metody pracy z dysfunkcjami /dysleksja, dysgrafia i inne/.  Wspiera rozwój wyobraźni, ekspresji oraz  estetyki. Dla starszej młodzieży i dorosłych pozwala na wyciszenie i zrelaksowanie, oderwanie od rutyny dnia codziennego i przenosi w świat sztuki. Jest to również doskonała forma rehabilitacji.